A+ A A-

Tropem skierniewickich kolecji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

12 września 2015 - Otwarcie wystawy „Tropem skierniewickich kolekcji”

 Muzeum w Łowiczu, Regionalna Akademia Twórczej Przedsiębiorczości w Skierniewicach oraz Skierniewicki Klub Kolekcjonera zapraszają na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczny i edukacyjny ustanowiony w 1991 roku. Głównym celem EDD jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Nawiązując do tegorocznego hasła EDD „Utracone dziedzictwo” Muzeum we współpracy z Regionalną Akademią Twórczej Przedsiębiorczości oraz Skierniewickim Klubem Kolekcjonera pragnie zwrócić uwagę na rolę kolekcjonerów w procesie ratowania pamiątek przeszłości, na ich działalność wystawienniczą i propagatorską.
Otwarcie wystawy „Tropem skierniewickich kolekcji” pod Honorowym Patronatem Starosty Łowickiego odbędzie się w sobotę, 12 września 2015r. w Muzeum w Łowiczu, Stary Rynek 5/7.

.
PROGRAM
16.00 – sesja referatów:
– Andrzej Kostusiak, Historia Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera;
– Tomasz Romanowicz, Najciekawsze kolekcje w zbiorze Działu Dokumentacji Historycznej Muzeum
w Łowiczu;
– Marek Wojtylak, Archiwalia rodzinne w zasobach Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział
w Łowiczu.
17.00 – Muzyka Baroku
– koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina
w Skierniewicach.
17.45 – otwarcie wystawy „Tropem skierniewickich kolekcji”
Prezentacja zbiorów kilkunastu skierniewickich kolekcjonerów, obejmująca m.in. militaria, pamiątki po 26 Dywizji Piechoty, 10 Pułku Piechoty, przedmioty związane ze skierniewickim Browarem Strakacza i LO im. B. Prusa, karty pocztowe, banknoty, pieniądz zastępczy, szkło, porcelanę, wyroby tytoniowe, fotogramy ze skierniewickiej Parowozowni oraz Carskie Skierniewice

.
Wstęp wolny

źródło: RATP Skierniewice

 

FotoRelacja

Artykuły powiązane

 • By nie zgasła pamięć

  25 listopada (w poniedziałek) odbyła się promocja nowej książki związanej z lokalną historią


   One – czyli: Małgorzata Lipska-Szpunar i Aneta Kapelusz opowiadały o przewodniku po cmentarzu św. Józefa w Skierniewicach "Gdy gaśnie pamięć, mówią kamienie...", którego są autorkami.

   Miejska Biblioteka Publiczna jest wydawcą naszej książki i była organizatorem spotkania autorskiego.


  Małgorzata Lipska-Szpunar, Aneta Kapelusz: Rodowite skierniewiczanki. Pasjonatki i badaczki lokalnej historii. Popularyzatorki wiedzy o Skierniewicach i dawnych mieszkańcach miasta. Regionalistki należące do Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera. Autorki artykułów prasowych z dziedziny historii regionu i wspólnej publikacji Skierniewiczanie nasi przodkowie. Ponadto autorki książek: "Po drugiej stronie rzeki" (M. Lipska-Szpunar) oraz "Tajemnice bramy Bombla i inne opowieści" (A. Kapelusz). Pracując w Akademii Twórczości przy Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, promują dziedzictwo kulturowe, rękodzieło, sztukę i historię regionu, organizując warsztaty, wystawy i spotkania.

  FotoRelacja >>> ZOBACZ

   

   

 • Skierniewice wczoraj i dziś

  25 stycznia 2018  odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. B.Prusa wykład Zbyszka Gradowskiego i Mariusza Pierzankowskiego

 • Manewry ślubne kolekcjonerów

  26 sierpnia 2017 roku związek małżeński zawarli - Ewa Arciszewska i Piotr Moskwa

 • Kolekcjonerzy i ich KOLECJE 5

  To już piąta edycja prezentacji pasjonatów kolekcjonowania przedmiotów różnych.

 • Nasze Kolekcje 5

  od 30 marca -wystawa NASZE KOLEKCJE 5

 • 10.lat Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera

  26 lutego 2007 r. z inicjatywy skierniewickich pasjonatów Zbyszka Gradowskiego, Mariusza Pierzankowskiego i Andrzeja Nowakowskiego odbyło się spotkanie założycielskie  Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera.

Register

User Registration
or Anuluj