A+ A A-

Muzeum w Łowiczu gościło skierniewiczan

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Współpraca Skierniewic i Łowicza zacieśnia się dzięki naszym kolekcjonerom. Skierniewicki Klub Kolekcjonera został zaproszony do Muzeum w Łowiczu, aby pokazać swoje zbiory.

Prezentacja zbiorów kilkunastu skierniewickich kolekcjonerów, obejmuje m.in. militaria, pamiątki po 26 Dywizji Piechoty, 10 Pułku Piechoty, przedmioty związane ze skierniewickim Browarem Strakacza i LO im. B. Prusa, karty pocztowe, banknoty, pieniądz zastępczy, szkło, porcelanę, wyroby tytoniowe, fotogramy ze skierniewickiej Parowozowni oraz zestaw eksponatów i fotografii przedstawiające Skierniewice w okresie carskim.

Impreza odbyła się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, których celem jest przypominanie o wspólnych korzeniach i o pamiątkach przeszłości. Dzięki wystawie chcemy zwrócić uwagę na rolę kolekcjonerów w procesie ratowania pamiątek przeszłości, na ich działalność wystawienniczą i propagatorską.

Otwarcie wystawy „Tropem skierniewickich kolekcji” pod Honorowym Patronatem Starosty Łowickiego odbyło się w sobotę, 12 września 2015r. w Muzeum w Łowiczu. W programie imprezy znalazła się m.in. sesja referatów wygłoszonych przez Andrzeja Kostusiaka, Marka Wojtylaka
i Tomasza Romanowicza, a także koncert muzyki barokowej w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Skierniewicach.

W czasie imprezy Łowiczanie mieli okazję otrzymać skierniewickie gadżety, a także zaproszenia i programy na Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw. Przed Muzeum w Łowiczu powiewała skierniewicka flaga.

 

Register

User Registration
or Anuluj