A+ A A-

2.Biesiada Skierniewicka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wszystkich, którzy cenią sobie kulturalną zabawę i klimat artystyczno-towarzyskiego wydarzenia zapraszamy 27 czerwca na godzinę 16.00 do klubu Drugi Dom przy ulicy Mickiewicza 11 na 2.Biesiadę Skierniewicką.

Żar się z nieba leje, a tu bąbelki transportują do góry chłodną pianę, dłoń zaznaje chłodu od szklanki wypełnionej złocistym płynem i przełyk tłoczy do rozpalonego wnętrza lodowato musującą rozkosz. Takie wrażenia będą udziałem tych, którzy przyjdą w sobotę, 27 czerwca, do klubu Drugi Dom przy ulicy Mickiewicza 11 na 2.Biesiadę Skierniewicką – imprezę, która ma przypomnieć, że Skierniewice przez ponad półtora wieku piwem stały, a słynny na kraj cały browar prowadził najzacniejszy w mieście obywatel Władysław Strakacz.

Będzie okazja do przypomnienia tradycji oraz pokazania ludzi, którzy piwowarskie tradycje miasta starają się wskrzesić. Swoimi wyrobami pochwalą się piwowarzy domowi. Goście będą mogli skosztować wspaniałości z Zakładu Mięsnego ŚCIBIORÓW i Miekarni MAKÓW i posilić się ugotowanym specjalnie dla biesiadników żurkiem

Biesiada to nie tylko rozkosze podniebienia. Będzie też strawa duchowa. Muzyka, taniec i teatr pozwolą miło i ciekawie spędzić sobotnie popołudnie i wieczór całym rodzinom.

Teatr do Drugiego Domu zjedzie szczególny.„Pękające torby z papieru” to tytuł sztuki teatralnej Marka Chronowskiego, która w pełen humoru sposób opowiada o pokoleniu 60+. Autor pokazuje problemy współczesności widziane z perspektywy pensjonariuszy domu spokojnej starości, a przy okazji przekonuje, że na uboczu głównego nurtu życia też dziać się mogą rzeczy niezwykłe, budzące emocje i warte poznania. Sztuka uzyskała drugą nagrodę na Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich ŁóPTA 2014. Spektakle pokazywane były już na licznych scenach w Łodzi i okolicznych miastach.

O muzykę podczas wieczoru zadba zespół Qumple. Wystąpią też inni artyści zaprzyjaźnieni z bractwem.

Drugi Dom będzie miejscem kilku konkursów z nagrodami. Wszystko po to, żeby nie było narzekań na brak atrakcji.

Guru Skierniewickiego Bractwa Piwnego Zbigniew Gradowski zaprasza pod gościnny klubowy dach przy ulicy Mickiewicza wszystkich mieszkańców miasta. Zaproszenia można odebrać w klubie Drugi Dom i Agencji Reklamowej ESTET przy ulicy Piłsudskiego 1. Pewną pulą zaproszeń będą też dysponowali członkowie bractwa piwnego. Początek biesiady – godz. 16:00 a pierwsza atrakcja - występ teatralny 16:30

 

Tak było w czerwcu 2014 roku

 

Register

User Registration
or Anuluj