Dookoła Travel

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Biuro podróży Odkrywaj Świat Biuro podróży Odkrywaj Świat

Zbliżający się okres wakacyjny, chęć wyjazdu w inne klimaty oraz wiele promocji to podstawowe kryteria jakimi kierują się klienci biur podróży. Po okresie zastoju turystyka od 2004 roku rozwija się dynamicznie. Wymagania klientów jednak wciąż rosną, rynek jest więc trudny. Nadal pozostaje wiele nisz do zagospodarowania. Duże i dobrze prosperujące firmy "połykają" małe i słabe przedsiębiorstwa. Konkurencja jest wręcz ogromna.

Nowo powstające biuro podróży, chcąc utrzymać się w tej konkurencji, musi posiadać w swoich zasobach taki pomysł na ofertę, jakiej nie mają inne biura. Owszem istnieje też obawa "podkradania" sobie ofert przez sąsiadujące biura, lecz to nie jest gra fair - play. Drugą niezwykle ważną sprawą jest promocja i zdobycie marki. Wielu klientow korzysta z pospolitych form relamy, jakimi są szyldy reklamowe, strony internetowe, czy też foldery. Lecz należy także pamiętać o reklamie słownej. To ona w dużej mierze może spowodować napływ klientów do naszego biura.  

Otwierając biuro podróży należy również zadbać o dostęp do systemow rezerwacyjnych hoteli i przelotów. Zwykle mamy pewne obawy co do wyboru biura, który da nam pełną gwarancję. W ostatnich latach dużo słyszeliśmy o upadku biur podróży, dlatego każde biuro  musi zawrzeć umowę gwarancji bankowej bądź ubezpieczeniowe lub umowę ubezpieczenia na rzecz klienta. To ubezpieczenie pozwala na pokrycie kosztów powtoru klienta do kraju w przypadku gry organizator nie będzie w stanie tego zapewnić. 

Biurem turystycznym, które zajmuje się organizowaniem imprez turystycznych, mogą kierować osoby, które posiadają rok praktyki w obsłudze turystów i ukończyły studia wyższe z zakresu turystyki i rekreacji, prawa, ekonomii lub zarządzania i marketingu lub dwa lata praktyki w obsłudze turystów i ukończyły szkołę średnią z zakresu obsługi turystów lub ukończyły inne studia wyższe. Pomimo tego, to przede wszystkim zamiłowanie prowadzących do turystyki, chęć pogłębiania swoich wiadomości na temat tegoż rynku oraz przyjazne nastawienie do kleintów pozwoli nam na pozytywną opinię wsród społeczeństwa. To tylko wybrane wymaganie jakie musi spełnić nowo powstające biuro podróży.

Kolejnym ważnym atutem jest dobra lokalizacja biura czy agencji turystycznej. Najlepszym miejscem lokalu jest oczywiście śródmieście lub centrum dużego osiedla mieszkaniowego. Lokal powinien znajdować się na ciągu pieszym i posiadać dość dużo miejsca na wywieszenie ofert turystycznych. Kolorowa reklama, łatwo uchwytne hasła reklamowe pozwolą przyciągnąć rzeszę klienteli. Co do wnętrza zdania mogą być podzielone. Z jednej strony może być to mały lokal, z drugiej na tyle duży by pomieścił fotele dla klientów. To już zależy od samych właścicieli. Najważniejsze są jednak połki bogato wypełnione folderami turystycznymi oraz samo zaaranżowanie wystroju pod względem turystycznym.

Na terenie miasta Skierniewice istnieje dość duża konkurencja (aż 11 biur) i wciąż powstają nowe biura podróży. Nowo powstające biura mają spory problem by przebić się przez barierę jaką postawiły już istniejące, dobrze prosperujące. Popyt na wycieczki stale rośnie. Pamiętajmy o tym, że klientów dzielimy na turystów masowych, którzy wybierają popularne kierunki wyjazdów oraz na turystów indywidualnych, którzy chcą poznać miejsca nieznane. Dobrze sprecyzowana oferta turystyczna trafiająca do każdego klienta (obozy młodzieżowe, wyjazdy zarówno latem jak i zimą, rejsy) na pewno zapewni właścicielom duże zainteresowanie podróżnych. Być może pora na zmianę w naszym mieście i otworzenie się w inny sposób na turystykę niż biuro podróży. Osobiście pomysłów na dobrą reklamę oraz promocję biura mi nie brakuje, jednakże to zostanie moją tajemnicą.

 

Artykuły powiązane

Register

User Registration
or Anuluj