A+ A A-

PÓŁKI PEŁNE SKARBÓW cz. 2

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Drogi Czytelniku!

Pewnie myślisz, że znów będę Cię męczyć i proponować książki o wojnie i cierpieniu. Otóż nie do końca. Dziś o miłości, ale nie tej słodkiej bez problemów.

 

Magdalena Zawadzka „Gustaw i ja”, Marginesy, 2011

Opowieść o miłości dwojga ludzi, którzy mieli za sobą nieudane związki. Nikt nie dawał szans ich małżeństwu. A jednak ich silna miłość i cudowne porozumienie dusz sprawiło, że przeżyli ze sobą wiele szczęśliwych lat. Książka, która opisuje życie zawodowe i prywatne pary aktorów napisana jest ciepłym i dowcipnym językiem. Zawiera zdjęcia i dokumenty z rodzinnych archiwów.

Reyes Monforte „Burka miłości”, Świat Książki, 2011

Autorka Reyes Monforte poznaje Marię Galery i jej tragiczne życie opisuje w książce. Maria Galery, 18-letnia Hiszpanka z Majorki, postanawia udowodnić swojej rodzinie, że potrafi sama się utrzymać. W tajemnicy przed bliskimi wyjeżdża do Londynu. Tam w biurze pośrednictwa pracy poznaje starszego Nasrada pochodzącego z Afganistanu. Ich spotkania przeradzają się w wielką miłość. Maria z miłości do Nasrada przechodzi na islam, gotowa jest na więcej, by nie rozstawać się z ukochanym. Wyjeżdżają do Afganistanu i tam, w kraju talibów, rozpoczyna się ich walka o przetrwanie.

Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin „Gajka i Jacek Kuroniowie”, Czerwone i Czarne, 2011

Historia miłości Jacka Kuronia, głównego członka opozycji, przypadała na trudny okres przemian ustrojowych w kraju. Przepełniona jest smutkiem, tęsknotą, ale i ogromnym zrozumieniem i wsparciem.

Bożena Lesiak

Register

User Registration
or Anuluj