A+ A A-

Sztandar AK i jego losy w książce Andrzeja Kostusiaka

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W końcu maja 2017 ukazała się nowa książka z historią Skierniewic w tle pt. Jest taki sztandar...

 

FotoRelacja ze spotkania

 

 

Autorem jest opiekun sztandaru AK, Andrzej Kostusiak

Andrzej Kostusiak (ur. 1949r.) – rodowity skierniewiczanin, pasjonat lokalnej historii, kolekcjoner regionaliów, należący do Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera.

Od 22 lat jest wyłącznym opiekunem i dysponentem historycznego sztandaru Oddziału Sabotażowo-Dywersyjnego Obwodu „Sroka” Armii Krajowej działającego w czasie II wojny światowej na terenie Skierniewic i powiatu. Andrzej Kostusiak, syn Edwarda, jednego z żołnierzy oddziału i współfundatora sztandaru, jest autorem publikacji pt. „Jest taki sztandar”.

Sztandar to symbol i trwałe świadectwo minionych czasów oraz wspomnienie bohaterstwa żołnierzy AK. Publikacja powstała z myślą o tym, aby wiedza i pamięć o nim przetrwała jeszcze długie lata

 

 

Artykuły powiązane

 • By nie zgasła pamięć

  25 listopada (w poniedziałek) odbyła się promocja nowej książki związanej z lokalną historią


   One – czyli: Małgorzata Lipska-Szpunar i Aneta Kapelusz opowiadały o przewodniku po cmentarzu św. Józefa w Skierniewicach "Gdy gaśnie pamięć, mówią kamienie...", którego są autorkami.

   Miejska Biblioteka Publiczna jest wydawcą naszej książki i była organizatorem spotkania autorskiego.


  Małgorzata Lipska-Szpunar, Aneta Kapelusz: Rodowite skierniewiczanki. Pasjonatki i badaczki lokalnej historii. Popularyzatorki wiedzy o Skierniewicach i dawnych mieszkańcach miasta. Regionalistki należące do Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera. Autorki artykułów prasowych z dziedziny historii regionu i wspólnej publikacji Skierniewiczanie nasi przodkowie. Ponadto autorki książek: "Po drugiej stronie rzeki" (M. Lipska-Szpunar) oraz "Tajemnice bramy Bombla i inne opowieści" (A. Kapelusz). Pracując w Akademii Twórczości przy Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, promują dziedzictwo kulturowe, rękodzieło, sztukę i historię regionu, organizując warsztaty, wystawy i spotkania.

  FotoRelacja >>> ZOBACZ

   

   

 • Czy wiecie dlaczego Sobediany?

  W połowie lipca ukazała się kolejna książka Pana Andrzej Kostusiaka pt. Dlaczego Sobediany ...

 • wakacje 2018 z Biblioteką

  wakacje 2018 - z Biblioteką

 • Spotkanie z poezją w MBP

   13 lutego 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyło się spotkanie z Emilem Jastrzębskim i Darkiem Foksem, promujące ich książki poetyckie. Emil Jastrzębski mówił o swoim debiucie książkowym "Palacze tytoniu umierają mądrzej", Darek Foks przypomniał nominowany do Silesiusa "Wołyń Bourne'a"

 • Spotkanie z Andrzejem Kostusiakiem

  20 czerwca - promocja książki w Bibliotece Miejskiej

 • Widok na Widok na fotografii Zbigniewa Stankiewicza

  11 maja 2017 r. na osiedlu Widok  pojawiła się wystawa fotografii Zbigniewa Stankiewicza zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach.

Więcej w tej kategorii: « Aneta Kapelusz i jej książka

Register

User Registration
or Anuluj