A+ A A-

Aneta Kapelusz i jej książka

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W kwietniu światło dzienne ujrzała nowa książka Anety Kapelusz pt. Tajemnice bramy Bombla i inne opowieści

Autorka, Aneta Kapelusz z wykształcenia socjolog, z zamiłowania dziennikarka. Tropicielka lokalnych ciekawostek historycznych, które od wielu lat publikuje na łamach "ITS"/"Dziennika Łódzkiego", "Naszej historii", a wcześniej jej opowiadania pojawiły się na naszym portalu - skierniewice24.pl i są do tej pory dostępne.

Pasjonatka poszukiwań genealogicznych. Wraz z Małgorzatą Lipską Szpunar autorka książki Skierniewiczanie - nasi przodkowie.

Jej najnowsza publikacja Tajemnice bramy Bombla i inne opowieści to odkrywanie intrygujących wątków skierniewickiech historii.

Spotkanie z jej udziałem odbyło się dnia 25 kwietnia o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach przy ul. Mszczonowskiej 43A

 

 

 

Artykuły powiązane

 • By nie zgasła pamięć

  25 listopada (w poniedziałek) odbyła się promocja nowej książki związanej z lokalną historią


   One – czyli: Małgorzata Lipska-Szpunar i Aneta Kapelusz opowiadały o przewodniku po cmentarzu św. Józefa w Skierniewicach "Gdy gaśnie pamięć, mówią kamienie...", którego są autorkami.

   Miejska Biblioteka Publiczna jest wydawcą naszej książki i była organizatorem spotkania autorskiego.


  Małgorzata Lipska-Szpunar, Aneta Kapelusz: Rodowite skierniewiczanki. Pasjonatki i badaczki lokalnej historii. Popularyzatorki wiedzy o Skierniewicach i dawnych mieszkańcach miasta. Regionalistki należące do Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera. Autorki artykułów prasowych z dziedziny historii regionu i wspólnej publikacji Skierniewiczanie nasi przodkowie. Ponadto autorki książek: "Po drugiej stronie rzeki" (M. Lipska-Szpunar) oraz "Tajemnice bramy Bombla i inne opowieści" (A. Kapelusz). Pracując w Akademii Twórczości przy Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, promują dziedzictwo kulturowe, rękodzieło, sztukę i historię regionu, organizując warsztaty, wystawy i spotkania.

  FotoRelacja >>> ZOBACZ

   

   

 • Spotkanie z poezją w MBP

   13 lutego 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach odbyło się spotkanie z Emilem Jastrzębskim i Darkiem Foksem, promujące ich książki poetyckie. Emil Jastrzębski mówił o swoim debiucie książkowym "Palacze tytoniu umierają mądrzej", Darek Foks przypomniał nominowany do Silesiusa "Wołyń Bourne'a"

 • Sztandar AK i jego losy w książce Andrzeja Kostusiaka

  W końcu maja 2017 ukazała się nowa książka z historią Skierniewic w tle pt. Jest taki sztandar...

 • Tajemnice piórem Anety Kapelusz

  25 kwietnia - spotkanie autorskie z Anetą Kapelusz

 • Skierniewickie dzieje w nowej książce Edwarda Włodarczyka

  W niedzielę 27 lipca 2014 roku w kościele na osiedlu Widok miała miejsce promocja książki Edwarda Włodarczyka "Skierniewice w dziejach wojennych państwa"

Register

User Registration
or Anuluj