Estet

Estet

URL strony:

By nie zgasła pamięć

piątek, 22 listopad 2019 23:34 Opublikowano w Skierniewicki Klub Kolekcjonera

25 listopada (w poniedziałek) odbyła się promocja nowej książki związanej z lokalną historią


 One – czyli: Małgorzata Lipska-Szpunar i Aneta Kapelusz opowiadały o przewodniku po cmentarzu św. Józefa w Skierniewicach "Gdy gaśnie pamięć, mówią kamienie...", którego są autorkami.

 Miejska Biblioteka Publiczna jest wydawcą naszej książki i była organizatorem spotkania autorskiego.


Małgorzata Lipska-Szpunar, Aneta Kapelusz: Rodowite skierniewiczanki. Pasjonatki i badaczki lokalnej historii. Popularyzatorki wiedzy o Skierniewicach i dawnych mieszkańcach miasta. Regionalistki należące do Skierniewickiego Klubu Kolekcjonera. Autorki artykułów prasowych z dziedziny historii regionu i wspólnej publikacji Skierniewiczanie nasi przodkowie. Ponadto autorki książek: "Po drugiej stronie rzeki" (M. Lipska-Szpunar) oraz "Tajemnice bramy Bombla i inne opowieści" (A. Kapelusz). Pracując w Akademii Twórczości przy Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, promują dziedzictwo kulturowe, rękodzieło, sztukę i historię regionu, organizując warsztaty, wystawy i spotkania.

FotoRelacja >>> ZOBACZ

 

 

Symboliczny nagrobek

wtorek, 19 listopad 2019 23:07 Opublikowano w Rondo aktualności

Uroczystości odsłonięcia symbolicznego miejsca spoczynku Ś.P. Stefana Drążkiewicza ps. Murzynek,


żołnierza oddziału sabotażowo-dywersyjnego AK obwodu "Sroka" - Skierniewice. Wykonawcy wyroku na Kurcie Ritterze, okrutnym kierowniku Arbeitsamtu. Zamordowany przez niemców w 1944 roku.Fundatorami nagrobku są: Andrzej Kostusiak i Jacek Stempowski

FotoRelacja >>>ZOBACZ

 

 

Święto Kolejarza 2019

wtorek, 19 listopad 2019 22:54 Opublikowano w Co Gdzie Kiedy

23 listopada - Dzień Otwarty w Parowozowni - Święto Kolejarza


 

W sobotę, 23 listopada o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w Parowozowni Skierniewice (ul. Łowicka 1) na Święto Kolejarza, w ramach którego można poznać dzieje skierniewickiej parowozowni oraz zgromadzonych eksponatów. Zwiedzanie odbywa się pod opieką przewodnika ubranego w historyczny kolejowy mundur.


W programie:
• wydłużona trasa turystyczna obejmująca wnętrze największego obiektu – wachlarzową halę parowozową z lat 1862-1942, w której znajduje się kolekcja zabytkowego taboru kolejowego;
• urządzenia do obsługi parowozów;
• interaktywna wystawa ”Urządzenia sterowania ruchem kolejowym”;
• kolejka ogrodowa (nowość!);
• wystawa zdjęć „Kolejowe Skierniewice – Parowozownia w fotografii Zbyszka Gradowskiego”.


Na gości oczekujemy o godz. 11.00 i 12.00.


Wstęp wolny.


W niedzielę, 24 listopada 2019 r. o godz. 12.30 odbędzie się w skierniewickim kościele p/w św. Jakuba nabożeństwo w intencji kolejarzy oraz członków i wolontariuszy PSMK.

Serdecznie zapraszamy.

Register

User Registration
or Anuluj