A+ A A-

Święto Kwiatów najlepszym produktem turystycznym województwa łódzkiego w 2011r.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw zostało nagrodzone w konkursie „Na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego 2011” i otrzymało na okres 2 lat Certyfikat Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego.

Konkurs organizowany przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego ma na celu wyłonienie w danym roku najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych w województwie. W ramach konkursu rozpatrywane były zgłoszenia w kategoriach: wydarzenie, impreza, obiekt, szlak i obszar. Na tegoroczną, III edycję konkursu, wpłynęło 28 zgłoszeń z całego regionu. Przyznano 6 nagród i 1 wyróżnienie. Kapituła konkursowa oceniała zgłoszone produkty według określonych kryteriów: atrakcyjność, dostępność, infrastruktura turystyczna i okołoturystyczna, ogólny wizerunek, nowatorstwo czy sposób promocji. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w minioną sobotę, 1 października, w Wieluniu podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki. Certyfikaty ROTWŁ za „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego 2011 wręczali: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Prezes ROT Województwa Łódzkiego, Sylwester Pawłowski.

Certyfikaty ROT-u gwarantują promocję sztandarowej skierniewickiej imprezy w branżowych wydawnictwach i portalach. Regionalna Organizacja Turystyczna, przyznając Skierniewicom nagrodę, zobowiązała się także do rekomendowania i promowania produktu wśród przedsiębiorstw skupionych w branży turystycznej.
Na tym nie koniec. Oprócz nagrody za „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego"  do Skierniewic trafiło także jedyne, przyznane przez konkursową kapitułę, wyróżnienie. Otrzymała je Parowozownia Skierniewice – społeczne muzeum starej kolei prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei.
Nagroda w konkursie „Na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Łódzkiego 2011” to kolejny tegoroczny sukces Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta. Podczas Międzynarodowych Targów „Na Styku Kultur”, odbywających się w dniach 25-27 lutego w Łodzi, otrzymaliśmy nagrodę główną dla najlepszego wystawcy oraz nieodpłatne 12 m kw. powierzchni wystawienniczej podczas kolejnej edycji targów. Dodajmy, że w imprezie wzięło udział ponad 170 wystawców z kraju i z zagranicy. Natomiast zdjęcia stoiska promocyjnego Skierniewic z poprzedniej edycji targów zostały wykorzystane w tegorocznych materiałach reklamowych MTŁ „Na Styku Kultur”.    

Wydział Kultury, Sportu i Promocji Miasta
UM Skierniewice

Register

User Registration
or Anuluj