A+ A A-

Zaczytane Ławki w Skierniewicach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy widzieliście już Zaczytane Ławki ?

Ławki w kształcie otwartych książek!
Zaczytani lubią czytać i głośno o tym mówią. Od początku działań prowadzi ich hasło oddaj książkę - stwórz bibliotekę - zainspiruj innych.
Zbierają książki w całej Polsce, uruchomili ponad 2000 punktów zbiórek w pięciu miastach, tworzą Zaczytane Biblioteki, z których każdy mały i duży pacjent może zabrać książki do domu, organizują wydarzenia czytelnicze z udziałem znanych osób. Zaangażowali kilkudziesięciu artystów i stawiają ławki w kształcie książek w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Płocku. Przekazują książki honorowym dawcom krwi. W tym roku ruszyli z Programem Biblioterapii w szpitalach.
Misją Fundacji jest wsparcie dzieci, młodzieży oraz dorosłych przebywających w szpitalach oraz promowanie czytelnictwa.
Na co dzień tworzy ją czwórka przyjaciół, którzy z wielką pasją i siłą działają by odmienić codzienność w szpitalach. Jednak co roku angażują setki osób działających aby wspólnie inspirować i pomagać. Dzięki społecznemu poruszeniu pod swoimi skrzydłami mają ponad 600 szpitali.
Wielką Zbiórką Książek organizowana jest wśród mieszkańców Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia, którzy oddawać mogą książki do wyznaczonych punktów zbiórek na przełomie kwietnia i maja każdego roku.
Przez cztery lata działalności Fundacja zebrała już ponad milion książek, które po dokładnym przesortowaniu trafiły do szpitali i hospicjów.
Ławki w kształcie książki cieszą oko mieszkańców i turystów od kwietnia do września.
Jest to nie tylko realizacja niezwykle ważnego celu Fundacji jakim jest szerzenie czytelnictwa ale przede wszystkim podziękowanie Wszystkim za tak imponujące zaangażowanie w poprzednich edycjach Wielkiej Zbiórki Książek.
Zaczytany Szlak jest elementem przestrzeni miejskiej i wpływa na jej ożywienie, a jednocześnie jest identyfikowany z artystą i sponsorem.
Znane postaci z polskiego świata mediów, muzyki i filmu oraz znani na całym świecie artyści malarze zbudowali Zaczytany Szlak. Stworzyli swoje własne Zaczytane Ławki, które zdobią ulice Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Płocka by przypominać mieszkańcom i turystom, że świat z książką jest ciekawszy.
Dobór artystów był możliwie jak najszerszy, aby ze wszystkich stron zaprezentować bogactwo i różnorodność kultury.
Część artystów podjęła wyzwanie malując ławki ręcznie - tworząc małe dzieła sztuki.
Inni stworzyli projekty graficzne, które zostały naniesione na bryły ławek.
Zaczytane ławki inspirują, opowiadają swoje indywidualne historie i przypominają o tym jak ważna jest kultura i sztuka w naszym codziennym życiu
Projekty zaczytanych ławek stworzyli między innymi: Andrzej Mleczko, Dawid Kwiatkowski, Kasia Klich, Mela Koteluk, Etgar Keret, Katarzyna Pakosińska, Mateusz Damięcki, Małgorzata Ostrowska, Beata Pawlikowska, Joanna Sarapata, Małgorzata Zajączkowska, oraz Joanna Jabłczyńska.


www.zaczytani.org
https://www.facebook.com/zaczytani.org/?fref=ts


MIEJSCE:
Scenariusz wydarzenia


DATA: 24.06.2018
GODZINA : 13:00
ORGANIZATOR: Fundacja Zaczytani.org oraz Vendo Park Skierniewice
13:00 Zgromadzenie wszystkich gości przy Zaczytanych Ławkach
13:10 Przywitanie gości przez Katarzynę Nawrocką, przedstawicielkę fundacji.
Kilka słów o Fundacji.
13:15 Spotkanie z książką czyli przygody Słonia Elmera czytane przez Julię Kamińską
13:45 Każdy może mieć wesołe zdjęcie. Zabawy z fotobudką.
14:15 Zakończenie – czas dla mediów
13:00-15:00 Dodatkowe atrakcje:
- Balony i prezenty książkowe


Kontakt
Katarzyna Nawrocka
Tel. 790 791 020
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Register

User Registration
or Anuluj