A+ A A-

Skierniewiczanie wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie Literackim

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czworo SKIERNIEWICZAN z Szkoły Podstawowej nr 9 w Zespole Szkół Integracyjnych  wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej, zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Słupsku.
Mamy troje zwycięzców z Skierniewic, którzy uzyskali wyróżnienia na 8390 prac nadesłanych z całego świata, w tym z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Łotwy, Czech, Ukrainy. Oto oni:
 
*   Kamila Marat kl. VIB
*   Magdalena Drożdżewska kl. VD
*   Miłosz Stachlewski kl. VC
GRATULUJEMY !
 
Dawidowi Maratowi z kl. VIB gratulujemy chęci zaprezentowania swoich umiejętności i udziału w tym prestiżowym konkursie , mimo że tym razem nie powiodło mu się. Dawid otrzymał wyróżnienie za tekst prozatorski w poprzedniej edycji konkursu w 2016 r.
 
Był to konkurs literacki w kategorii prozy i poezji. Trzeba było zaprezentować swoje umiejętności poprzez napisanie kilku prac pisemnych, bądź wierszy.
 
Warto dodać, że przewodniczącą jury była nasza znana polska poetka, Wanda Chotomska.
 
Wielkie gratulacje dla Nich! To niesamowite zwycięstwo i duma dla naszej szkoły i naszego miasta! 
Opiekunami zwycięskich prac są nauczycielki języka polskiego z SP nr9 - Katarzyna Roszkowska-Żydowo i Joanna Jaworska-Cichal.
 
Szczegółowe informacje o konkursie na stronie:https://gimnazjum2slupsk.edupage.org/
 
 

Na zdjęciu uczestnicy konkursu z opiekunami: od lewej: Dawid Marat, Miłosz Stachlewski, Pani Joanna Jaworska-Cichal (opiekun), Pani Katarzyna Roszkowska-Żydowo (opiekun), Kamila Marat i Magdalena Drożdżewska.

Register

User Registration
or Anuluj