A+ A A-

Uroki Bolimowskiego Parku Krajobrazowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Dziesiąty sezon w parowozowni

  od 3 maja - Dni Otwarte w Parowozowni

 • Rajd rowerowy "Pieczonego Ziemniaka" - szlakiem dworków

  13 października - XI Rajd Rowerowy "Pieczonego Ziemniaka"

 • Ratusz Miejski i Rynek

  Głównym budynkiem Skierniewic oblanym niezwykłą historią, a jednocześnie stanowiącym siedzibę Urzędu Miasta, jest ratusz miejski. Przyległy rynek im. abp. Jana Odrowąża ze Sprowy, założyciela miasta, ukształtował się po 1457 roku i prawie przez 500 lat stanowił plac targowy. Obecnie plac przed ratuszem został wyremontowany, zastępując poprzednią formę zieleni czteroramienną fontanną oraz skromnym zagospodarowaniem terenu wokół niej. 

 • Kościół Św. Stanisława

  Najstarszym kościołem w mieście jest kościół Św. Stanisława, którego źródła sięgają do lat 1482 – 1493. Drewniany kościół pod wezwaniem Św. Rocha – został wybudowany w 1530 roku przez arcybiskupa Jana Łaskiego. Jednak murowaną barokową budowlę z elementami klasycystycznymi ufundował w 1720 roku arcybiskup Stanisław Szembek, który utworzył tzw. kościół szpitalny.

 • Brama Parkowa

  Odrestaurowana zabytkowa brama z drugiej połowy XVIII wieku wreszcie przyciąga uwagę turystów. Klasycystyczna brama wjazdowa do dawnej osady pałacowej nazywana jest Bramą Parkową i stanowi jeden z najciekawszych zabytków Skierniewic.

 • Sejmik - Starostwo Powiatowe

  Największą inwestycją budowlaną w okresie międzywojennym był Dom Sejmikowy. Usytuowanie siedziby powiatu w Skierniewicach stało się czynnikiem miastotwórczym. W mieście znajdowały się organy administracji rządowej i samorządowej szczebla powiatowego. Powstanie Sejmiku podyktowane było sytuacją społeczno-polityczną kraju w pierwszych latach XX wieku.

Register

User Registration
or Anuluj