A+ A A-

Święto Skierniewickiego Bractwa Piwnego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marek Sadowski i Andrzej Nowakowski na 33.biesiadzie w 2006 r. Marek Sadowski i Andrzej Nowakowski na 33.biesiadzie w 2006 r.

„Bo 15 mieć lat to nie grzech…”

Pod takim hasłem 16 grudnia tego roku Skierniewickie Bractwo Piwne obchodzić będzie 15. rocznicę swojego istnienia. W Piwnicy u Artystów „Art de Grand” będzie wiele atrakcji. Inicjator bractwa Zbyszek Gradowski wraz z współżałożycielami przypomną ciekawe chwile z życia kamratów, które jest dla swoich członków nie tylko sposobem na spędzenie czasu przy pienistym trunku, ale też miejscem rodzenia się ciekawych pomysłów, inicjatyw i akcji.

Obraz Nawiązaniem do zainicjowanej niegdyś przez bractwo akcji wspierania potrzebujących dzieci będzie licytacja fantów i gadżetów, z której dochód zostanie przekazany Domowi Dziecka w Strobowie. Nie będą to byle jakie fanty. Ireneusz Rolewski, wybitnie uzdolniony plastyk młodego pokolenia, wychowanek Domu Dziecka w Strobowie, przekazał na aukcję jeden ze swoich niezwykłych obrazów zatytułowany „Kokony”. Będą też licytowane miniaturki samurajskich mieczy, oryginalny kubek i T-shirt z Nowego Jorku, artystycznie wykonane kufle, plakaty, fotosy i inne wydawnictwa.

Zachęcamy wszystkich członków Skierniewickiego Bractwa Piwnego (i nie tylko ich) do przekazywania przedmiotów na aukcję, a uczestników jubileuszowej gali do ostrej walki o każdy z nich. Chodzi o to, by  podopiecznym strobowskiej placówki ufundować miłą, gwiazkową niespodziankę.

Jednym z ciekawszych punktów wieczoru będą wystąpienia gościu jubileuszu: Wielkiego Mistrza Bractwa Piwnego w Łodzi Marka Suligi oraz archiwisty, społecznika i znawcy historii browarnictwa w regionie Tomasza Kruza z Piotrkowa Trybunalskiego.

W Piwnicy odbędzie się degustacja regionalnego piwa sponsorowanego przez firmę PAWKO. Przy szwedzkim stole będzie można spróbować wybornych wędlin z Zakładów Mięsnych "Ścibiorów", rodzimego pieczywa z piekarni MAKÓW Państwa Siejkowskich.

Atrakcją grudniowej biesiady bractwa piwnego będą występy zespołu Green Craft oraz solowe popisy Andrzeja Nowakowskiego i Marka Sadowskiego. Po raz pierwszy zostanie wykonany hymn Skierniewickiego Bractwa Piwnego. Ogłoszony zostanie także konkurs na toast bractwa. W przygotowaniu są liczne niespodzianki. (a)

 

 

Licytowane będą m.in.

Register

User Registration
or Anuluj