A+ A A-

Szymfonia Jazzowa

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

15 listopada 2012 r. odbyła się SZYMFONIA JAZZOWA - imprezę nawiązującą do bogatej tradycji wieczorów jazzowych w Piwnicy zorganizowało Skierniewickie Bractwo Piwne i Klub Muzyczny „Art de Grand”

 

 

Kawiarnia i klub jazzowy SWING już nie istnieją. 7 września tego roku odszedł od nas na zawsze animator ruchu jazowego w Skierniewicach i współzałożyciel Bractwa Piwnego w Skierniewicach Szymon Krokowski. Wśród członków bractwa pozostało jednak wielu miłośników dobrej muzyki. Od nich właśnie wyszedł impuls kontynuowania wieczorów jazzowych, czyli tego, co wyróżniało nasze miasto na mapie kulturalnej regionu.

W piwnicznym klubie Art de Grand zagrał Łukasz Święcicki, ten sam, który zainaugurował dwie dekady temu koncerty jazzowe w naszym mieście, a razem z nim Michał Borowski (saksofon) Tego wieczoru można było posłuchać także improwizacji jazzowych Włodzimierza Warulika (pianino). Wyświetany był pokaz slajdów z piwnicznych imprez zainicjowanych przez Szymona Krokowskiego oraz film z 50-lecia koncertów.

 

 

Register

User Registration
or Anuluj