A+ A A-

Industrialny Festiwal Browarnictwa 2018

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

FotoRelacja z piwnego festiwalu w Żyrardowie

 

 Na terenie postindustrialnych hal dawnych Zakładów Lniarskich w Żyrardowie, mieszkańcy miasta i wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli okazję degustować kilkudziesięciu smaków browarów rzemieślniczych i regionalnych, jak również dań serwowanych przez najlepsze Food Trucki z całej Polski! IV edycja Industrialnego Festiwalu Browarnictwa Chmiel Fest odbył się 28-29 września 2018 r. (piątek-sobota) w Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. Wrześniowy weekend obfitował nie tylko w bursztynowe trunki i pyszne jedzenie, ale również w muzyczne uniesienia za sprawą zaproszonych zespołów.

Chmiel Fest to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza imprez kulturalnych na terenie Żyrardowa. Jest doskonałą okazją do zapoznania się z kulturą i barwną historią piwa, ale przede wszystkim alternatywą dla tych, którzy nie lubią spędzać weekendu w zaciszu domowym.
Na uczestników czekać będą dwa dni niesamowitych atrakcji, a wszystko to w klimatycznych halach Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie. Wśród wystawców znajdą się przedstawiciele browarów regionalnych, rzemieślniczych i koncernowych m.in.: Beer Bros, Spirifer, Koreb, Dukla, Rzeka Piwa, Profesja i inni.

Koneserzy dobrych trunków będą mieli również możliwość skorzystania ze strefy gastronomicznej, w której nie zabraknie wyrobów regionalnych, potraw grillowanych, jak i przedstawicieli najlepszych Food Trucków w Polsce!

Na festiwalowej scenie zaprezentują się znani artyści polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.  Wśród nich: gitarzysta i akordeonista – Witek Muzyk Ulicy (28.09), energetyczna sekcja dęta czyli Bum Bum Orkestar (28.09), Milczennik – warszawski kwintet łączący folk z miejską melancholią (29.09), białoruski zespół folkowy Dzieciuki (29.09), a także bomba muzyczna czyli Cyrk Deriglasoff (29.09).

Organizatorzy zadbali również o szereg dodatkowych atrakcji zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających. Jednym z punktów programu będzie zwiedzanie lokalnego browaru Beer Bros (28-29.09). Bloger Michał Sułkowski opowie zaś kilka słów na temat browarów biorących udział w wydarzeniu (28.09). Sobotnie popołudnie rozpocznie się od pokazu warzenia piwa (Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych). Nie zabraknie także konkursów z nagrodami. Tradycją stał się wybór Najlepszego Browaru Chmiel Fest, który zostanie zorganizowany już po raz trzeci. Każdy uczestnik imprezy będzie miał możliwość skosztować, ocenić i zagłosować na wybrany trunek, a spośród głosujących zostaną rozlosowane nagrody. Podczas trwania dwudniowej imprezy, na odwiedzających czekać będzie również specjalnie przygotowana strefa wypoczynkowa.

Wstęp na teren Festiwalu był płatny: 5 zł (do godz. 20:00) oraz 10 zł (po godz. 20:00). Udział w koncertach nie będzie oddzielnie biletowany. Link do  wydarzenia:   https://www.facebook.com/events/1875248709231514/

Na przestrzeni trzech lat wydarzenie odwiedziło łącznie kilka tysięcy osób, które miały możliwość skosztować piwnych wyrobów kilkudziesięciu browarów rzemieślniczych i regionalnych, a także lokalnych podmiotów gastronomicznych. Na festiwalowej scenie wystąpili m.in. uczestnicy znanych programów telewizyjnych - Rootzmans, Megitza Trio, Joryj Kłoc oraz zespoły NeoKlez, Dikanda, Laboratorium Pieśni, Witek Muzyk Ulicy i Czesław Mozil z Muzykami.

Organizatorem IV edycji Industrialnego Festiwalu Browarnictwa Chmiel Fest 2018 jest Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie. Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Żyrardowa, Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych, Skierniewickie Bractwo Piwne, portale o tematyce piwnej oraz lokalne media.

 

PROGRAM CHMIEL FEST 2018

PIĄTEK 28.09.2018

START 18:00
18:15 – zwiedzanie browaru Beer Bros / zbiórka przy punkcie info w Muzeum Lniarstwa

19:00 – oficjalne rozpoczęcie Chmiel Fest 2018 w Żyrardowie

19:15 – wystąpienie na scenie „Kilka słów o browarach z ich piwowarami” - Michał Sułkowski / „Kilka słów o piwie”

19:45 – konkursy z nagrodami

20:00 – koncert Witek Muzyk Ulicy

          – zwiedzanie browaru Beer Bros / zbiórka przy punkcie info w Muzeum Lniarstwa

21:30 – konkursy z nagrodami

22:00 – koncert Bum Bum Orkestar

00:00 – zakończenie I dnia festiwaluSOBOTA 29.09.2018


START 16:00
16:00 – rozpoczęcie pokazu warzenia piwa / stoisko Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

16:00 – 20:00 – konkursy z nagrodami

17:00 – zwiedzanie browaru Beer Bros / zbiórka przy punkcie info w Muzeum Lniarstwa

18:00 – koncert Milczennik

19:00 – zamknięcie głosowania w konkursie na Najlepszy Browar Chmiel Fest 2018

                19:50 – ogłoszenie wyników w konkursie + losowanie nagrody wśród głosujących

19:00 – zwiedzanie browaru Beer Bros / zbiórka przy punkcie info w Muzeum Lniarstwa

20:00 – koncert Dzieciuki

22:00 – koncert Cyrk Deriglasoff

00:00 – zakończenie II dnia festiwalu


Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie.

 

 

Register

User Registration
or Anuluj