A+ A A-

Twórczość Mariana Grochowskiego w RATP

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

od 28 stycznia - wystawa „Marian Grochowski – kolory w moich pejzażach”

 

Regionalna Akademia Twórczej Przedsiębiorczości przy CKiS w Skierniewicach

zaprasza na wystawę

„Marian Grochowski – kolory w moich pejzażach”

Wystawie patronuje dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie

 

Marian Jan Grochowski, skierniewicki artysta malarz od 33 lat uprawia twórczość artystyczną. Ukończył Wyższą Szkołę Gospodarki Krajowej w Kutnie, Wydział Studiów Europejskich.

Artysta ze szczególnym upodobaniem maluje pejzaże i sztafaże wykonane w różnych technikach, głównie akwarele, oleje, gwasze. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Prezentowane obrazy Mariana Grochowskiego są nasycone wrażliwością spojrzenia i świeżością przeżycia.  Autor prac malarskich stale poszukuje nowych inspiracji, głównie tych, które pozwalają osiągnąć doskonałość, jeszcze bardziej sugestywną w transponowaniu natury i wyważeniu kompozycji.

W swoim dorobku artystycznym ma  ponad  40 wystaw w kraju  oraz we Francji, Izraelu, USA i  Białorusi.   Jest współzałożycielem  Galerii dla Dzieci i Młodzieży „Kreska” w Skierniewicach, która  działa od 17 lat.   Jest także autorem projektu flagi miasta Skierniewice.  Zorganizował wiele plenerów malarskich dla dzieci, młodzieży, artystów i amatorów.                                                                                                                                                                                                               

Marian Grochowski w 2007 roku otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej”, a w 2011 roku Medal Komisji Edukacji Narodowej. W 2013 roku został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

dr Janos Tischler Dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie

 

 

 

Artykuły powiązane

Register

User Registration
or Anuluj