A+ A A-

Zapraszamy do parowozowni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

5 października - Dzień Otwarty w Parowozowni

Serdecznie zapraszamy na jubileuszowy XV sezon turystyczny w Parowozowni Skierniewice, znajdującej się przy ul. Łowickiej 1.

W sobotę, 5 października w godz. 11.00-15.00 zapraszamy na „Dzień Otwarty”, w ramach którego można poznać dzieje skierniewickiej parowozowni oraz zgromadzonych eksponatów. Zwiedzanie odbywa się pod opieką przewodnika ubranego w historyczny kolejowy mundur.

W programie:
• wydłużona trasa turystyczna obejmująca wnętrze największego obiektu – wachlarzową halę parowozową z lat 1862-1942, w której znajduje się kolekcja zabytkowego taboru kolejowego;
• urządzenia do obsługi parowozów;
• interaktywna wystawa ”Urządzenia sterowania ruchem kolejowym”;
• kolejka ogrodowa (nowość!);
• wystawa zdjęć „Kolejowe Skierniewice – Parowozownia w fotografii Zbyszka Gradowskiego”.


Tym razem dodatkową atrakcją Dnia Otwartego będzie prezentacja umundurowania i uzbrojenia z okresu I wojny światowej przygotowana przez Grupę Historyczną Niepodległość 1863 oraz Kurpiowską Grupę Historyczną „Ostoya”.


Na gości oczekujemy zawsze o pełnej godzinie (11.00, 12.00, 13.00 i 14.00). Wejścia o 11.00, 12.00 i 13.00 są przeznaczone dla osób zainteresowanych zwiedzaniem do 30 minut. O godz. 14.00 zapraszamy zainteresowanych pełnym, około godzinnym zwiedzaniem.

 
Zmęczeni turyści będą mogli posilić się na terenie Parowozowni potrawami z grilla serwowanymi przez pizzerię Atmosfera.

 
Przypominamy również, że Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała także na 5 października ofertę specjalną na przyjazd do naszej Parowozowni. Pasażerowie, którzy udadzą się do Skierniewic pociągiem ŁKA będą mogli na podstawie biletu TAM odbyć również podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Wystarczy, że w Parowozowni otrzymają stempel na bilecie.

 
Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy.

 
Więcej: http://www.psmk.org.pl/zapraszamy-na-pazdziernikowy-dzien-otwarty/

 

 Artykuły powiązane

Register

User Registration
or Anuluj