A+ A A-

Izba Historii w maju 2017

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

maj 2017 - informacje Izby Historii Skierniewic

2 MAJA Święto Flagi

16.45 – zbiórka przed Ratuszem i wymarsz do parku

17.00 – Piknik patriotyczny

- malowanie koszulek

-malowanie buzi

- tworzenie napisu z odbitych dłoni

- atrakcje dla dzieci i młodzieży

 

3 MAJA  ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

18.00 – Msza Św. w Kościele Garnizonowym

19.00 - Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości w asyście Orkiestry Miejskiej

19.30 – „Vivat 3 Maj” program artystyczny uczniów Gimnazjum Nr 3 oraz uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Skierniewicach

Po uroczystości zapraszamy na  jabłko w czekoladzie

 

9 maja 2017, 17.oo

Cykl Koncerty Dyplomantów. Wystąpi Weronika Papiernik – wiolonczelistka, dyplomantka Samorządowej Szkoły Muzycznej II Stopnia, uczennica Katarzyny Horbowicz-Kinal. Towarzyszyć jej będzie Katarzyna Kwiatkowska, pianistka, pedagog, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego oraz w klasie kameralistyki prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej oraz studiów podyplomowych w Stätliche Hochschule für Musik w Karlsruhe. Usłyszymy także wiolonczelistki Maję Daniszewską i Antoninę Tomasik.

 

10 maja 2017 o godzinie 18:30 sala konferencyjna ul. Senatorska 12

Skierniewicki Klub Genealogów zaprasza miłośników genealogii i historii na spotkanie warsztatowe.

 

12 maja 2017, g. 17.00

W ramach XXXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej w Izbie wystąpi austriacki muzyk Martin Mallaun wirtuoz gry na cytrze. Koncert prowadzi Józef Kański, znany muzykolog i krytyk muzyczny.

Martin Mallaun występuje w wielu krajach – od Francji i Czech po Japonię – i gości na międzynarodowych festiwalach (m. in. Edinburgh International Festival/UK, Münchener Biennale/D lub Klangspuren/A).

Niezależnie od tego czy gra muzykę barokową, czy improwizuje, czy wykonuje muzykę elektroniczną, czy ludową, alpejską  Martin Mallaun nieustannie poszukuje nowych stylistycznych i brzmieniowych możliwości wyrazu swojego instrumentu, poruszając się przy tym na styku różnych stylów i sposobów grania  (music information center austria, www.mica.at).

 

13 maja, g. 6.00

Jednodniowa wycieczka do Lublina. W programie zwiedzanie zamku i kaplicy zamkowej, spacer po mieście z przewodnikiem, zwiedzanie Muzeum w Kozłówce. Zbiórka o g. 6.00 przed budynkiem szkół muzycznych w Skierniewicach. Powrót przewidywany jest ok. godz. 20-21. Koszt 100 zł/85 zł dla członków TPS. Wpłaty do 1 maja.

 

18 maja, 16.30

Rozpoczynamy nowy cykl spotkań z Łukaszem Sapturą. Tym razem będą to wykłady poświęcone arcybiskupom gnieźnieńskim, rezydentom skierniewickiego pałacu. Pierwszy wykład przeniesie do czasów Jarosława Bogorii ze Skotnik, który w 1359 r.  spotkał się w tutejszym pałacu z księciem mazowieckim Ziemowitem III.

 

20 maja, Nocna Izba w Noc Muzeów

Nocną Izbą nawiązujemy do tytułu ubiegłorocznej wystawy tkaniny artystycznej Anki Pokory Nocne łajzy, dzięki którym wszytko w izbie stało się nocne. W tym roku nie może być inaczej, co najwyżej może być nocniej J

W programie

20.00 Nocny Włodek Stefanowicz wykona, utwory własne do tekstów Mickiewicza, Tuwima, Gałczyńskiego, Michała Łukasiewicza, Leny Wiśniewskiej, Patryka Kwaśniewskiego.

21.00 Nocne Muzeum Utracone. Polska premiera filmu Muzeum Utracone 2017. W tym roku multimedialny pokaz wirtualnego Muzeum, prezentujący utracone i odnalezione dzieła sztuki, odkrywa historię arrasów z kolekcji wawelskiej. Projektowi realizowanemu przez Fundacje Sztuki Ad Artis wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

21.30. Nocny wernisaż: „Dwory i pałace na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego”. Wystawa przygotowana przez Bolimowski Park Krajobrazowy. O dworkach opowie Aleksandra Czarnołęcka.

22.30 Nocna wystawa „Okuń unieważniony”. Wernisaż ilustracji Edwarda Okunia, jednego z najznakomitszych przedstawicieli secesji polskiej, wykonanych w 1915 r. do powieści Faraon.

23.00 Nocny Film z Taperką. Sława Stronczyńska, młoda i obiecująca pianistka wystąpi w roli tapera do filmu Bestia z 1917 z Polą Negri, zreal8izowanego według scenariusza i w reżyserii Aleksander Hertz.

20.00-24.00 Nocny Stolik z Książką. Na nocnym stoliku m.in. nowości wydawnicze: Aneta Kapelusz – Tajemnice Bramy Bombla i inne opowieści.

 

26 maja, 17.00

Warsztaty Klubu Literackiego Sopel prowadzone przez Jerzego Jankowskiego, dziennikarza, poety, pisarza.

Artykuły powiązane

Register

User Registration
or Anuluj